Wybierz język:

pl cz sk en

Napęd podziemny do bram skrzydłowych o szerokości skrzydła wynoszącej maks 3,5m i masie skrzydła wynoszącej maks 350kg

Sommer Twist UG - idealne rozwiązanie do bram skrzydłowych, w przypadku których napęd ma być niewidoczny!Napęd podziemny Sommer twist UG Nr kat. S10605-00001

Zalety produktu

Niewidoczny w bramach ozdobnych
Napęd jest montowany w podłożu, dzięki czemu w żaden sposób nie wpływa na wygląd bramy. Pozwala to na pełne wydobycie estetyki bramy.

Ochrona dla Ciebie i Twoich najbliższych
Technologia sterowania kontroluje siły poruszające zgodnie z normą EN 12445 dzięki elektronicznemu monitorowaniu silnika (LFT). Trwale sprawdzone i zaprogramowane wartości siły, rozpoznają również zmiany w otoczeniu (temperatura, mechaniczne zużycie bramy, mróz i lód) i dokonują ich kompensacji.
Gwarantuje to optymalne bezpieczeństwo ludzi i pojazdów w każdym momencie. Ponadto SOMMER oferuje dodatkowe wyposażenie zabezpieczające. (fotokomórka, stykowa listwa zabezpieczająca itd.)

Bezpieczeństwo dzięki kodowanemu systemowi radiowemu Napęd ten jest wyposażony w technologię radiową SOMloq2
Dwukierunkowy system radiowy SOMloq2 wysyła sygnały sterujące w obydwu kierunkach. Oznacza to możliwość odbierania komunikatów zwrotnych o przesłanym poleceniu lub położeniu bramy. Kod Rollingcode jest szyfrowany 128-bitowo.

Brak zasilania – co wtedy?
W celu otwarcia bramy również w razie braku zasilania, można też ręcznie aktywować mechaniczne odblokowanie awaryjne, korzystając z kluczyka. Nawet przy znacznym ciśnieniu dociskania wywieranym na napęd istnieje możliwość zwolnienia odblokowania z użyciem niewielkiej siły, a tym samym dostania się na posesję. (Pakiet akumulatorów na wypadek zaniku zasilania - zobacz poniżej).

Łatwe doposażenie w akcesoria
Nasza budowa modułowa pozwala na szybki i łatwy montaż akcesoriów w dowolnym momencie.
W standardzie uwzględniono już możliwość podłączenia stykowej listwy zabezpieczającej 8k2 na sterowniku.
Dostępny przekaźnik wielofunkcyjny pozwala na podłączenie urządzeń zewnętrznych (np. oświetlenie podwórza) i sterowanie nimi. Także w przypadku zmieniających się potrzeb można rozszerzyć funkcje napędu związane z komfortem obsługi i bezpieczeństwem w późniejszym czasie.

Wygoda w razie zaniku zasilania Pakiet akumulatorów Akkupack Nr kat. 5115V001

Nasz opcjonalny pakiet akumulatorów umożliwia eksploatację awaryjną napędu w razie zaniku zasilania. Koniec z wysiadaniem z pojazdu w celu otwarcia bramy w nocy i przy złej pogodzie.

Funkcje, które zwiększają komfort dnia codziennego
Dzięki funkcji skrzydła wejściowego można otworzyć tylko jedno skrzydło bramy, aby np. wjechać rowerem na posesję. Dzięki temu użytkownik nie musi montować dodatkowych drzwi do ogrodu, a tym samym ma do dyspozycji całą szerokość podjazdu.
Funkcja zamykania automatycznego zapewnia, że po przejściu przez bramę nastąpi jej zamknięcie. Po przejechaniu fotokomórki brama zamyka się samoczynnie po upływie określonego czasu.
Dzięki lampie ostrzegawczej napęd sygnalizuje czy i kiedy konieczna jest konserwacja bramy. Znacznie zwiększa to trwałość bramy i napędu.

Oszczędność pieniędzy i ochrona środowiska
Dzięki zużyciu wynoszącemu < 0,5 W w trybie czuwania energooszczędny napęd generuje koszt prądu wynoszący tylko ok. 1,80 € rocznie. Dzięki temu jest nie tylko opłacalny, lecz również bardzo przyjazny dla środowiska.

Wysoka trwałość dzięki łagodnemu biegowi chroniącemu bramę
Standardowa funkcja łagodnego biegu podczas otwierania i zamykania chroni bramę i napęd. Tuż przed osiągnięciem położeń krańcowych bramy następuje zmniejszenie prędkości, co chroni elementy mechaniczne jednocześnie zwiększając trwałość. Brak nieprzyjemnego dźwięku zamykania.

Niezawodność przy częstym użytkowaniu
Napęd nadaje się do domów wielorodzinnych. Czas włączenia 40%; oznacza to 4 minuty pracy w odniesieniu do 10 minut.

Żadnych problemów dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości
Obudowa jest wykonana ze stali szlachetnej i nierdzewnego aluminium, które są odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Opcjonalnie w wersji ze stali cynkowanej ogniowo.

twist UG zestaw do bramy 2-skrzydłowej Nr kat. S10605-00001

  • 1 twist UG DIN lewy
  • 1 twist UG DIN prawy
  • 1 sterownik
  • 1 zestaw kabli łączących
  • 1 nadajnik „Pearl Vibe“

Sommer twist UG - napęd podziemny do bramy dwuskrzydłowej Nr kat. S10605-00001

Do góry

Aktualności

11/05

Nowość! Napęd do bramy garażowej nowej generacji Sommer base+

Szybszy! Bardziej bezpieczny! Bardziej inteligentny! Jaśniejszy!

Modułowa struktura systemu umożliwia uzupełnienie napędu SOMMER base+ o liczne akcesoria:

  • Czujnik temperatury i wilgotności powietrza w garażu
  • Blokada elektromagnetyczna
  • Dodatkowe oświetlenie LED na sterowniku.
  • Buzzer brzęczyk alarmowy
  • Pakiet akumulatorów
Czytaj więcej
Promowany produkt
brama przesuwna profil poziomo

Nowoczesna formuła ogrodzeń

Oferujemy wzór ogrodzeń "Nowoczesna Formuła"

Sprawdź
produkt
Zapytaj o wycenę