Wybierz język:

pl cz sk en

Zalety produktu

Maksymalna elastyczność (pro+)
Oddzielna obudowa sterownika w pro+ umożliwia elastyczny montaż naścienny lub pod sufitem. Nie ma konieczności montowania kolejnego gniazdka na suficie. Zintegrowany w obudowie sterownika przycisk zapewnia dodatkowy komfort w garażu.

Napęd Sommer Pro+

Bezpieczeństwo dzięki kodowanemu systemowi radiowemu
Napęd bramy garażowej z dwukierunkowym, zmiennym, kodowanym systemem radiowym gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. System radiowy SOMloq2 działa dwukierunkowo; oznacza to możliwość odbierania komunikatów zwrotnych o przesłanym poleceniu lub położeniu bramy. Kod Rollingcode jest szyfrowany 128-bitowo. Taką samą metodę szyfrowania stosuje się w bankowości internetowej. Kompatybilność wsteczna nadajnika z systemem radiowym Somloq-Rollingcode jest zawsze gwarantowana.

Liczne rozszerzenia
Dostępne są również przydatne rozszerzenia, jak np. dodatkowa pamięć Memo, czujnik wilgoci Senso oraz liczne dodatkowe moduły wyposażenia. Dodatkowe możliwości podłączenia bezpośrednio do wózka jezdnego (zestyk drzwi przejściowych oraz stykowa listwa zabezpieczająca OSE lub 8k2). Nasza budowa modułowa pozwala na szybki i łatwy montaż rozszerzeń. Z uwagi na fakt, że przyłącza znajdują się bezpośrednio na wózku jezdnym, nie ma konieczności stosowania kabla spiralnego co zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy dzięki mniejszemu nakładowi pracy (zobacz ocje dodatkowe).

Pakiet akumulatorów na wypadek zaniku zasilania (opcja dodatkowa)
Nasz pakiet akumulatorów umożliwia eksploatację awaryjną napędu w razie zaniku zasilania, dzięki czemu brama nigdy nie zatrzyma się w miejscu. 

Ograniczenie sił zamykających
System kontroluje siły zamykające zgodnie z normą EN 12445 dzięki elektronicznemu monitorowaniu silnika. Taki mechanizm kontrolny zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

Odblokowanie awaryjne
Zintegrowany system odblokowania awaryjnego SOMMER umożliwia podłączenie i rozłączenie wózka jezdnego w każdym położeniu. Zapewnia to bezpieczeństwo w każdej pozycji, także w przypadku zaniku zasilania.

Ekologiczna i ekonomiczna praca
Dzięki zużyciu wynoszącemu < 1 W w trybie czuwania energooszczędny napęd generuje koszt prądu wynoszący tylko ok. 1,80 € rocznie. Dzięki temu jest nie tylko opłacalny, lecz również bardzo przyjazny dla środowiska.

Bezpieczeństwo dzięki współbieżnemu oświetleniu
W wózku jezdnym zintegrowano oświetlenie zapewniające stałą widoczność obszaru ruchu bramy. Oświetlenie LED składa się z 6 pojedynczych diod podłączonych do dwóch obwodów bezpieczeństwa - Podwójnie oznacza lepiej.

Cicha praca i trwałość
Dzięki chroniącej przekładnię technologii napęd bramy garażowej pracuje w wyjątkowo cichy sposób, jest odporny na zużycie i charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Napęd nie wymaga żadnej konserwacji.

Optymalne użycie siły
Wózek jezdny z silnikiem porusza się po nieruchomym łańcuchu, w wyniku czego nie dochodzi do strat tarcia ani mocy, jak ma to miejsce w przypadku łańcucha obrotowego.

Czysty łańcuch
Niklowany łańcuch nie wymaga konserwacji, w związku z czym nie trzeba go oliwić. Eliminuje to powstawanie plam na bramie lub pojeździe.

Lepsza ochrona przed pożarem
Dzięki zastosowaniu trudnopalnych materiałów napęd charakteryzuje się większym współczynnikiem bezpieczeństwa i zabezpiecza przed wybuchem pożaru.

Do zastosowań uniwersalnych – kompatybilny z niemal wszystkimi typami bram
Napędy bram garażowych base+ i pro+ pasują do bram segmentowych, podsufitowych, przechylnych, segmentowych, skrzydłowych, bocznych segmentowych, łukowych i przesuwnych zamontowanych w budynkach. Prosta funkcja mikroprzełącznika bezpośrednio na napędzie pozwala uzyskać optymalne parametry bramy.

Jakość

Napędy Sommer do bram garażowych są testowane i certyfikowane zgodnie z surowymi dyrektywami. 30 lat doświadczenia gwarantuje, że produkty te charakteryzują się najwyższą jakością.

 • pro+ to udoskonalona wersja sprawdzonego napędu bramy garażowej base+ marki SOMMER: Teraz jeszcze bardziej elastyczna i wygodna
  za sprawą oddzielnej obudowy sterownika
 • Uniwersalny napęd do bram segmentowych, podsufitowych, uchylnych, skrzydłowych*, bocznych segmentowych i przesuwnych
 • Zintegrowana technologia LED: trwałe, energooszczędne i wydajne oświetlenie
 • Energooszczędny: <1 W w trybie czuwania
 • Made in Germany

downloadpdfPobierz folder sommer pro s10298-00011.pdf

downloadpdfPobierz folder akcesoria base pro s10959-00002.pdf

Do góry

Aktualności

11/05

Nowość! Napęd do bramy garażowej nowej generacji Sommer base+

Szybszy! Bardziej bezpieczny! Bardziej inteligentny! Jaśniejszy!

Modułowa struktura systemu umożliwia uzupełnienie napędu SOMMER base+ o liczne akcesoria:

 • Czujnik temperatury i wilgotności powietrza w garażu
 • Blokada elektromagnetyczna
 • Dodatkowe oświetlenie LED na sterowniku.
 • Buzzer brzęczyk alarmowy
 • Pakiet akumulatorów
Czytaj więcej
Promowany produkt
brama przesuwna profil poziomo

Nowoczesna formuła ogrodzeń

Oferujemy wzór ogrodzeń "Nowoczesna Formuła"

Sprawdź
produkt
Zapytaj o wycenę